Erotyczna komunikacja powinna stać się Waszą codziennością. Tylko jak to zrobić?
Czasem po prostu nie wiadomo jak podejść do niego czy do niej. Jak to powiedzieć? Jak się otworzyć w sposób, który nie będzie krępujący? To trudne dylematy i decyzje, które wynikają głównie z tego, że nikt nas nie uczy rozmawiać o seksie otwarcie, bez wstydu. Dorastamy, szepcząc o seksie, a wreszcie milknąc wspólnie. A przecież otwartość pozwala nam na odkrywanie siebie i partnera, ciągłe odkrywanie się, dzięki czemu stajemy się sobie bliżsi i pozostajemy bliscy wiele lat. Warto wypracować sobie kilka sposobów komunikowania potrzeb seksualnych. Oto pięć pomysłów na to, jak to zrobić.

1. Co lubię z Tobą…

Dajcie sobie na to kilka dni. Każdy niech napisze partnerowi listę rzeczy, które lubi z nim/nią robić. Listę podzielcie na 3 kategorie:
Rzeczy codzienne, które lubię z Tobą robić (gotowanie, mycie naczyń, zakupy, chodzenie na mszę etc.)
Przygody i relaks, który lubię z Tobą robić (iść do kina, czytać na głos, jeździć w Góry Stołowe, leżeć na plaży, zwiedzać, etc.)
Rzeczy erotyczne, które lubię z Tobą (randki, masaż erotyczny, seks oralny, twoje palce, jeść w łóżku, seks o poranku, etc.)
Zróbcie limit rzeczy – po pięć w każdej kategorii – ani mniej, ani więcej. W ten sposób wszystko będzie “sprawiedliwe” i nikt nie poczuje się urażony albo zawiedziony jeśli jedna strona będzie bardziej wylewna niż druga. Jeśli poczucieje, że moglibyście listę rozszerzyć lub zmodyfikować z czasem, po prostu powtórzcie zabawę.

2. Gorąca lodówka

Erotyczna komunikacja jako poczta kochanków? Czemu nie! Wystarczą dwie koperty i dwa mocne małe magnesy. Zaczep magnesem koperty do lodówki, Wasze koperty będą skrzynkami miłości.
Ustalcie częstotliwość wrzucania do skrzynek liścików z wyrazami miłości i docenienia. Nie muszą to być elaboraty. Czasem wystarczy jedno zdanie.
W liściku do partnera/ki napisz co fajnego tego dnia zrobił/a, co zrobiło na tobie niezapomniane dobre wrażenie, rozmiękczyło Twoje serce, sprawiło Ci przyjemność. Możesz też dać komplement, zostawić bilety/niespodziankę czy wiadomość o słodkim deserze w lodówce.
Uwaga – liściki możecie sobie przekazywać też w inny sposób, ważne jest, żeby NA PEWNO partner/ka natknął/ęła na liścik. Jeśli co wieczór czyta książkę, może wsuń jej właśnie do książki. Jeśli spędza dużo czasu w łazience, może zostaw w łazience. A może zostaw w szufladzie ze skarpetkami. Każde miejsce, do którego parter/ka dotrze sprawdzi się jako miłosna skrzynak pocztowa.

TULIPAN_ESKPERT_KOMUNIKACJA3. Zamiast

Na pewno są takie rzeczy w seksie, które mogą Ci doskwierać u partnera. A erotyczna komunikacja powinna zawierać sposób na mówienie o zmianach.

Dlatego proponujemy Wam zabawę “zamiast”.
Napisz na kartce rzecz, którą partner robi, czemu Tobie to nie odpowiada, a następnie to, co mógłby robić zamiast tego.

Np:
“Gasisz światło do seksu, a ja uwielbiam na Ciebie patrzeć – zamiast tego zasłońmy Ci oczy szarfą, a ja będę mógł/a cieszyć się światłem.”
“Zawsze wieczorem pijesz piwo, a potem chcesz się ze mną kochać, bardzo tego nie lubię dlatego odmawiam – kochaj się ze mną, zamiast pić piwo.”
“Kiedy czasem chcę zaszaleć, ty wykręcasz się czymś co jeszcze musisz zrobić – brakuje mi nieco szaleństwa w tym co robimy – zamiast tego pozwól nam na spontaniczność co jakiś czas, a potem zrobimy RAZEM to, co “musi być zrobione.”
“Często całujesz mnie w ucho, nie przepadam za tym, zamiast tego całuj mnie w szyję.”

Pamiętaj o kreatywnych rozwiązaniach, które wyjdą naprzeciw partnerowi. Propozycja “Nie wynosisz śmieci, zamiast tego wynoś.” nie zda egzaminu 😉

4. Erotyczna komunikacja praktycznie: erotyczne scenariusze

To już dla par nieco bardziej zaawansowanych. Usiądźcie i spiszcie na małych kartkach jak najwięcej pomysłów/koncepcji/propozycji na wieczorny seks. Może to być cały scenariusz, a może to być jedno zdanie lub słowo: “Zabawa a pokojówkę”, “Seks pod prysznicem”, “Seks oralny z jedzeniem prawdziwych lodów.”, “Seks na płatkach róż”.
Kiedy będziecie mieć już 100 pomysłów (tak tak, powinniście poszaleć!), schowajcie je do pudełeczka i zostawcie je w sypialni. W dniu, którym będziecie chcieli się zabawić JUŻ RANO wylosujcie planowaną zabawę! Będziecie mieć cały dzień na czekanie i przygotowanie się do tego wieczora!

5. Gotowa gra erotyczna

Jeśli nie czujecie się na siłach, żeby samemu pisać sobie zadania i scenariusze, możecie zdecydować się na zagranie w grę erotyczną. Można kupić całkiem sporo gier w wersji polskiej. Wybór jest duży – od gier typowo łóżkowych, które wspomagają naszą kreatywność w seksie, po gry rozciągnięte w czasie, które pomagają uwodzić i utrzymywać relację z partnerem na codzień.

Jeśli macie jakiś swój sposób na otwartość w seksie, nie wahajcie się go użyć. Różnorodny sposób dotarcia do siebie pozwala na podtrzymywanie zaciekawienia sobą i związkiem. Powodzenia!

 

6. Czasem do rozpoczęcia zabawy wystarczy wizyta w sklepie erotycznym…

To może być naprawdę ekscytująca przygoda, która sprawi, że znów zaczniecie się podniecać, rozmawiać i wrócicie na właściwy tor.

Poszukaj odpowiedniego gadżetu – masażera, kulek waginalnych czy świecy do masażu… każdy taki niezobowiązujący drobiazg może Was na nowo połączyć.

Erotyczna komunikacja może zacząć się tutaj!
KLIKNIJ TUTAJ I WEJDŹ DO SKLEPU TULIPAN