Erotyczny butik internetowy stacjonarny i online
Szukaj produktu…

Seks w dobie koronawirusa – co możesz, a czego nie?

Jeśli chodzi o profilaktykę przeciwwirusową chyba żadna dziedzina życia nie jest tak uwrażliwiona na ten aspekt, jak życie seksualne. jak uprawiać bezpieczny seks w czasie pandemii?

Bardzo wielu z nas wie jak dbać o siebie w kontekście rozmaitych form seksualnych i infekcji przenoszonych drogą płciową. Jak jednak uprawiać seks w dobie koronawirusa to zdecydowanie nowy temat. Nowojorski Wydział Zdrowia opublikował notatkę informacyjną, którą udostępnił wszystkim mieszkańcom, o tym jak kochać się bezpiecznie w tym czasie. Ponieważ my nie mamy tak odważnych wydziałów w polskich miastach, zdecydowaliśmy się przybliżyć Wam kilka najważniejszych informacji, które mogą Wam pomóc pozostać zdrowszymi.

Wirus przenosi się przez kontakt ze śliną i śluzem z nosa oraz gardła. Najbezpieczniejszą formą seksualną jest masturbacja i warto ją uprawiać z wielu zdrowotnych powodów, również takiego, by ustrzec się zarażenia wirusem korona. Jeśli chcemy uprawiać seks partnerski warto uprawiać seks wyłącznie z bliskim partnerem seksualnym, jeśli z taką osobą mieszkasz i żyjesz. Przebywanie w jak najwęższym gronie osób (dotyczy to również seksu) jest jedną z form zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa. Unikaj kontaktów jakichkowliek (w tym seksualnych) z kimkolwiek poza domem. Staraj się w okresie pandemii mieć jak najmniej partnerów seksualnych. Jeśli zazwyczaj umawiasz się na seks online lub uprawiasz seks zarobkowo rozważ rezygnację z takich kontaktów podczas pandemii.

Wirus covid-19 nie został odkryty w śluzie pochwy oraz spermie. Jednak jest on obecny w kale osób zarażonych, oraz jest wysoce zaraźliwy przez ślinę. Co to oznacza? Oznacza to, że stymulacja pochwy czy penisa jest względnie bezpieczną czynnością, jeśli zachowane są podstawowe środki ostrożności. Zdecydowanie nie warto angażować się w całowanie, lizanie i jakąkolwiek aktywność uwzględniającą kontakt ze śliną. Specjaliści odradzają też rimming, czyli stymulację odbytu ustami i językiem, gdyż wirus może przedostać się w resztkach kału do ust. Przy seksie analnym oraz oralnym konieczne jest używanie prezerwatyw czy oralnych chusteczek lateksowych (może być rozcięta rękawiczka).

Zawsze używaj prezerwatyw. Unikaj całowania, seksu oralnego i analnego. Myj ręce przed zabawą i po. Utrzymuj gadżety erotyczne w czystości, myj je wodą i mydłem przez co najmniej 30 seksund. Jeśli możesz, użyj odpowiedniego płynu do dezynfekcji gadżetów erotycznych. Dezynfekuj otoczenie po seksie, ekrany telefonu, klawiatury.

Zrezygnuj z seksu jeśli Ty i/lub Twój partner nie czujecie się dobrze. Jeśli macie obawy, że możecie być zainfekowani, lepiej zrezygnować ze zbliżeń, żeby mieć pewność, że stan zdrowia się nie pogorszy. Jeśli Twój partner/ka ma chorobę, która może spowodować poważniejsze komplikacje przy zarażeniu się koronawirusem (choroby płuc, serca, cukrzycę, nowotwór czy osłabiony system immunologiczny), również rozważ czy wspólny konwencjonalny seks to dobry pomysł.

Ograniczenia w codziennym seksie to jednak nie jest strasznie duży problem dla osób pragnących bliskości czy intymności z partnerem. Zawsze możecie wybrać zabawki erotyczne takie jak wibrator, niestandardowe roleplaye, masaż lub po prostu rozmowę o tym, jak uwielbiacie kochać się z partnerem i co możecie zrobić, jak wszystko minie.