Erotyczny butik internetowy stacjonarny i online
Szukaj produktu…

Nie nawilższysz, nie pojedziesz…

W fajnym seksie bardzo ważne jest ODPOWIEDNIE NAWILŻENIE…

Nawilżenie może z różnych powodów nie działać jak należy. Czasem to poziom hormonów innym razem po prostu ciało nie reaguje tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Są też chwile, kiedy mamy ochotę na coś szybkiego i na skróty, a wymagająca gra wstępna po prostu nie jest tym, czego chcemy, nawet my – dziewczyny! Wtedy sięgamy po naszego prawdziwego przyjaciela udanych zbliżeń. Żel nawilżający…

W ofercie mamy całą masę świetnych lubrykantów. Możecie wybrać żel wodny, żel silikonowy, smakowy, stymulujący czy chłodzący. Wszystko zależy od naszych osobistych potrzeb i preferencji.

Żel wodny – najbardziej podstawowy z nich wszystkich doskonale nada się do zabaw w każdym momencie, ale jest tez jedynym polecanym do gadżetów erotycznych.

Żel wodny naturalny – ten rodzaj żelu wodnego to absolutny hit pośród osób, które mają bardzo wrażliwe ciała, źle regują na glicerynę zawartą w żelach, mają częste infekcje grzybiczne stref intymnych. W takich chwilach warto sięgnąć po żel tylu All Natural, który jest dla śluzówki pochwy łagodniejszy. Istotne jest jednak pamiętać, że są osoby z uczuleniami – również na “naturalne” składniki. Każdy żel warto najpierw przetestować, zanim się z nim zwiążemy na stałe.

Żel wodny z dodatkami pielęgnującymi – jak na przykład żel wodny z hialuronem czy żel wodny z aloesem. Takie żele zapewniają dodatkową pielęgnację. Hialuron głęboko nawilża wnikając do komórek, zapobiega przed utratą wody przez komórki ciała. Aloes ma działanie podobne i doskonale sprawdzi się u osób, które kochają cudownie naturalną wilgoć. Dodatkowo aloes łagodzi wszelkie podrażnienia.

Żel silikonowy – ma doskonały poślizg, zasadniczo nie wchłania się, idealnie sprawdza się podczas długich erotycznych sesji. Ważne, by pamiętać, że żel silikonowy może uszkadzać silikon, więc nigdy nie używaj go z gadżetami erotycznymi.

Żel analny – są różne żele analne – wodne lub silikonowe, jednak to, co różni ten żel od innych to elementy dodatkowe składu. Producenci dodają do żeli analnych substancje rozluźniające i znieczulające, po to, by penetracja analna była pozbawiona negatywnych odczuć, które mogą pojawiać się na początku penetracji z powodu napięcia mięśnia zwieracza. Jeśli używasz żelu analnego do gadżetów, pilnuj by był to żel wodny. Jeśli jednak uprawiacie seks i po prostu chcecie śliski dobry żel, sięgnijcie po żel silikonowy.

Żel rozgrzewający – zwykle żel wodny, jednak ze składnikami rozgrzewającymi. Imbirem, kapsaicyną. Daje niezwykłe uczucie ciepła, które nie pasuje każdemu, ale które może być niezwykle podniecające i przyjemne. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi i pozytywnie wpływa na “pracę” ścianek pochwy, które dzięki temu lepiej “produkują” śluz naturalny.

Żel chłodzący – taki który daje zabawne uczucie chłodu. Różnice temperaturowe dają dodatkowe wrażenia i wzmagają podniecenie. Sprawiają tez uczucie, jakbyśmy mieli jeszcze więcej wilgoci w okolicach stref intymnych, co może być bardzo podniecające. U niektórych mężczyzn może powodować osłabienie erekcji i mieć właściwości wydłużania stosunku.

Żel stymulujący – żele tego typu mają substancje, które rozszerzają naczynia krwionośne, ale też działają drażniąco, a tym samym podniecająco. Działają podobnie jak rozgrzewające, ale niekoniecznie będą dawać uczucie ciepła. Bardzo często uczucie ciężko jest dobrze zaklasyfikować, czy rozgrzewa, czy chłodzi – wiele ciał reguje w inny sposób na ten sam żel. Istotne jest też, by zadbać, żeby nie użyć go w zbyt dużej ilości dla nas, żeby nie podrażnić swoich wrażliwych miejsc nadmiernie.

Żel smakowy – żele smakowe są doskonałe do seksu oralnego! Pozwalają na niesamowitą zabawę, w której język i usta reagują bardzo naturalnie podczas pieszczot, rozsmakowując się w czasie aktywności.

Żele nawilżająco-masujące – specjalne produkty, które działają na zasadzie ALLOVER czyli na całe działo. Ponieważ olejki do masażu najczęściej nie nadają się do nawilżania stref intymnych, a dodatkowo wpływają negatywnie na przykład na prezerwatywy, które używamy, warto sięgnąć po produkt typu allover. Takie olejko-żele są zmysłowo śliskie i sprawdzają się najcudowniej do masażu intymnego. Więc jeśli interesuje Cię masaż wulwy, pochwy czy penisa, sięgnij po Allover.

Wszystkie żele o jakich piszemy są dostępne w naszej drogerii.