Erotyczny butik internetowy stacjonarny i online
Szukaj produktu…

Zapuść wąsa (nie) dla jaj

Kiedy zaczyna się listopad, wielu zwyczajnych mężczyzn na całym świecie podejmuje się odważnego kroku zapuszczenia wąsów na cele charytatywne, żeby zwiększać świadomość na temat męskiego zdrowia, a konkretnie nowotworów prostaty, raka jąder i chorób umysłowych. Wszystko to pod auspicjami Fundacji The Movember.

Tom Selleck, ikona kina lat 80, jeden z najsłynniejszych “wąsaczy”

Jak to się wszystko zaczęło

Początek ruchu datuje się na 2003 rok, kiedy to dwóch kumpli w Australii, Travis Garone i Luke Slattery postanowili dla draki wrócić do czasów, kiedy to noszenie wąsów było w modzie. Namówili swoich przyjaciół do dołączenia się do akcji. Zainspirowani matką kumpla, która zbierała pieniądze na fundusz przeciwdziałania nowotworom piersi, postanowili połączyć to z mówieniem o chorobach mężczyzn. Tak też się to zaczęło – prostata i rak jąder. Znaleźli 30 innych mężczyzn, którzy byli gotowi zapuścić wąsa w odpowiedzi na wiadomość “Czy jesteś dość męski, żeby być naszym facetem?”

Bracia Garone / źródło: 2cents.my

Entuzjazm pierwszych 30 wąsaczy (Mo Bros) wyniosła niogolony listopad na wyższy poziom. Akcję mocno zaczął wspierać brat Travisa, Adam, który zarejestrował inicjatywę. Po kontakcie z Fundacją Raka Prostaty w Australii rozpoczęła się oficjalna kampania. W 2014 roku 450 mężczyzn w Australii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii wspomogło fundację 54000 dolarów australijskich.

W 2005 roku kampania rozprzestrzeniła się jak ogień buszu. W znacznie większym zespole chłopaki rozpoczęli kampanię “Kopnij Raka Prostaty w Dupę”. Ich pomysł był tak popularny, że do akcji weszło ponad 9000 męzczyzn i zebrano 1,2 miliony dolarów dla Fundacji. Już w 2007 roku w akcji brało udział 134 171 wąsaczy, a kwota zgromadzona w Australii, Nowej Zelandii, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii osiagnęła 21,5 miliona. Trzeba koniecznie dodać, że akcja spowodowała OGROMNY wzrost świadomości o wadze dbania o męskie zdrowie.

Burt Reynolds, ikona lat 80, jeden z najsłynniejszych “wąsaczy” tamtych lat.

Od kiedy projekt ruszył, a świat zaakceptował ten wielki ruch zwany Movember, ponad 4 miliony mężczyzn i kobiet wzięło udział w akcji zbierając w sumie 346 milionów funtów i sfinansowało ponad 770 projektów zdrowotnych skierowanych do mężczyzn.

Co ty możesz zrobić

Jeśli chcesz się włączyć, jest mnóstwo sposobów na to, żeby zwiększać świadomość własnego otoczenia na temat męskiego zdrowia.

  • Możesz wziąć udział w oficjalnym projekcie rejestrując się, określając, czy pracujesz sam, czy może dołączacie się z zespołem. Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć jest na stronie fundacji.
  • Możesz też odwiedzić oficjalną stronę MOVEMBER, klikając TUTAJ
  • Możesz przede wszystkim ZAPUŚCIĆ WĄSA I PROMOWAĆ POŚRÓD KUMPLI prozdrowotne zachowania!

Zasadą kluczową jest, że akcję promują WĄSY, (niestety nie broda)
Każdy uczestnik zaczyna 1 listopada z ogoloną do czysta twarzą. Przez cały miesiąc zapuszcza się wąs. Nie może być to broda. Wąsy nie mogą łaczyć się z bokobrodami, nie moga łączyć się pod brodą tworząc najmniejszą bródkę. Jak może wyglądać wąs? Oto kilka wzorów:

źródło: czechandspeake.com
Dopasuj styl do swojego kształtu twarzy

“Ważne jest, żeby dobrać wąsy do swojego stylu, kształtu twarzy czy rodzaju zarostu. Nie każdy może iść w kierunku Toma Sellecka czy wąsika ołówkowego. Upewnij się, że dobrze dobierzesz styl do siebie i będziesz się z tym dobrze czuć.
Jeśli masz kwadratową twarz, wybierz ciężkie dłuższe wąsy. Jeśli masz twarz owalną być może średniocieżki, lekko trójkątny kształt wąsa będzie dla Ceiebie” radzi ekspert Asgar Saboo, dyrektor kreatywny Daniel Galvin.

Pamiętaj, że możesz być dobrym duchem akcji i popularyzacji świadomości w swoim otoczeniu. Możesz zapuścić wąs, wstawić mocne zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych i zaprosić mężczyzn na badania prostaty oraz jąder.
Możesz zaprosić swoich kumpli i znajomych do wspierania fundacji oryginalnej, lub fundacji rodzimej, a nawet bezpośrednio do oficjalnej strony MOVEMBER POLSKA

źródło: movember.pl

Przede wszystkim jednak udostępniaj informacje na temat badań i ryzyka nowotworowego mężczyzn. Wczesne rozpoznanie zapewnia lepsze efekty leczenia i bezpieczny finał dla osób, które mogą zostać dotknięte nowotworem.

Dbajcie chłopaki o swoje klejnoty, badajcie się, namawiajcie do badań kumpli!

Profilaktyka domowa – masaż prostaty

Pamiętajcie, że masaż prostaty może mieć zbawienny wpływ na profilaktykę schorzeń tego gruczołu. Wybierz gadżety do stymulacji prostaty: