Zwiąż mnie… poradnik BDSM dla początkujących

Zwiąż mnie… poradnik BDSM dla początkujących

BDSM dzięki “Pięćdziesięciu Twarzy Greya” stał się niezwykle “gorącym tematem” dla wielu poszukiwaczy nowości w łóżku. Okazuje się, że coraz więcej z nas odnajduje przyjemność w zabawie w dominację i uległość. Para, która nie trzyma się raz ustalonych ról, bawi się dominacją, odnajduje w seksie często dużo więcej barw. O co chodzi jednak z samym BDSM?

BDSM to zbiorcza nazwa dla całego szeregu zachowań, które angażują wiązanie, klapsy (biczowanie, używanie pacek, pejczy), dominację i inne zachowania o charakterze dominacyjno-uległościowym wykonywanych za obopólną zgodą, w sposób wykluczający nadużycia, zawsze w erotycznym kontekście. BDSM jest formą gry erotycznej, która w pewnym sensie zawiera w sobie znaczący pierwiastek ryzyka fizycznego i emocjonalnego, dlatego wymaga bardzo precyzyjnych instrukcji i ustaleń, żeby było to dla partnerów bezpieczne i komfortowe. Początkujący powinni zabdać o kilka ważnych szzczegółów i starać się postępować jak najbardziej w zgodzie z ustaleniami. Możemy skorzystać z całej gamy ciekawych produktów, jednak dobrze jest wiedzieć na co można sobie pozwolić w tej ryzykownej grze, a na co nie.

 • BDSM to forma, której można oddawać sie wyłącznie kiedy mamy dobry nastrój, z osobą, której ufamy i którą bardzo dobrze znamy. Unikamy też jakichkolwiek substancji odurzających – od alkoholu począwszy, na ostrzejszych środkach kończąc.
 • Nigdy nie używamy BDSM-u, żeby “ukarać” partnera za coś, co się wydarzyło w realnym życiu, poza sferą erotyczną – świat realny, zwyczajny zostawiamy za drzwiamy sypialni, kiedy zmieniamy się w Pana i Niewolnika na tych kilka chwil.
 • Im więcej mamy empatii wobec partnera, tym lepiej będziemy bawić się BDSMem.
 • Przygotuj się technicznie – przejdź kurs pierwszej pomocy, miej w zasięgu ręki gaśnicę (w przypadku użycia świec), apteczkę (jeśli coś się stanie któremukolwiek z partnerów), nożyce (do przecięcia potencjalnie niebezpiecznych więzów), latarkę.
 • Jeśli podejmujesz zabawę z partnerem, którego nie znasz (nie wiesz kim są jego rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, gdzie pracuje, jak spędza czas) upewnij się, że ktoś bliski wie, gdzie jesteś i z kim. Uświadom partnera, że uprzedziłaś bliską osobę i podałaś adres, zachęć, by zrobił/a to samo.
 • Każdą rzecz na jaką mamy ochotę należy indywidualnie przed jej wykonaniem omówić – “Teraz zawiążę Ci oczy i założę kajdanki. Będę delikatnie biczował Cię pejczem i do Ciebie mówił, a Ty nie będziesz się odzywać, tylko wykonywać moje polecenia. Jeśli nie chcesz, powiedz od razu. Jeśli tak, pamiętaj, że w chwili kiedy przestanie Ci się podobać, pokręcisz głową i powiesz KONIEC, a natychmiast przestanę.” W ten sposób nie tylko upewnicie się, że macie te same oczekiwania i nie robicie nic wbrew sobie, ale dajecie sobie “SYGNAŁ BEZPIECZEŃSTWA”, który jest niezbędny w BDSM! Partner uległy ma ZAWSZE PRAWO ODMÓWIĆ, w każdej chwili. Nie wszystko musi wyjść, nie wszystko trzeba robić od razu – jeśli sesja się uda, czeka Was następny raz. Zignorowanie odmowy i hasła bezpieczeństwa jest bardzo poważnym nadużyciem i może być traktowane jako przekroczenie granicy prawa. Osoba dominująca musi upewniać się, że uległy partner cały czas pamięta, że może odmówić – musi dopytywać o to kilkakrotnie podczas zabawy – osoby uległe nie zawsze znajdują w sobie siłę, żeby wyrazić sprzeciw, nawet jeśli ich granica faktycznie została przekroczona. Możecie umówić się na sygnał cielesny – jeśli osoba dominująca ściśnie dłoń partnerowi uległemu, ten może oddać uścisk podwójnie – to będzie znaczyło, że wszystko jest OK.
 • Jeśli będziesz upewniać się, że partner zgadza się na kolejne ruchy, wiesz, że robicie wszystko zgodnie z prawem.
 • Unikaj zabawek o ostrych krawędziach i nigdy nie korzystaj z przypadkowych przedmiotów. Jeśli korzystacie ze świec, nie należy nigdy wylewać wosku tradycyjnych świeczek na ciało – wybierzcie profesjonalne świece do masażu.
 • Używajcie wyłącznie dobrej jakości produktów, znanych marek, ze sprawdzonych sklepów erotycznych – jest to szczególnie istotne w przypadku gadżetów, które mają nas pętać, więzić, unieruchamiać.
 • Zacznijcie bardzo delikatnie i powoli zwiększajcie intensywność gry. Zbyt gwałtowne wejście w role dominująco-submisywne może mieć przykre skutki emocjonalne i rodzi wiele problemów.
 • Osoba uległa może określać siłę bólu od 1 (dotyk piórka erotycznego na skówrze) do 10 (pełne uderzenie pejczem/packą), żebyście obydwoje wiedzieli w jakich ramach się poruszacie. 
 • Dla zasady uderzamy w części ciałą wyłącznie pokryte grubą warstwą mięśni – dół pośladków, dolna część górnej połowy pleców (nadal w obrębie klatki piersiowej, ale jej dolnych stref). Unikamy uderzeń w okolice nerek, wątroby, trzustki, kości ogonowej. Piersi kobiet są bardzo wrażliwe, więc jeśli używamy na nich pejczy, robimy to bardzo delikatnie, podobnie jak w okolicach narządów płciowych męskich i kobiecych.
 • Jeśli używamy klipsów pamiętamy, że ściśnięcie skóry blokuje przepływ krwi, dlatego nie zostawiamy ich zbyt długo na ciele. Klipsy bolą najbardziej w czasie ściągania – dobrze jest przetestować je na sobie, zanim zaczniemy używać ich na partnerze.
 • Nigdy pod żadnym pozorem nie doprowadź do przecięcia skóry.
 • BDSM stwarza szczególnie delikatną relację. Polecamy, by wszelkiego rodzaju wiązanie z oślepianiem lub/i kneblowaniem przeprowadzać dopiero po co najmniej dwóch udanych zabawach, z opaskami i kneblami podczas których nie było mowy o wiązaniu partnera.
 • Nie należy wiązać partnera tak mocno, by jakakolwiek część jego ciała “scierpła”. Jeśli tak się dzieje, wiązanie należy rozluźnić!
 • Nigdy nie zostawiaj zdominowanego partnera samego – jest wtedy bardzo kruchy i wymaga Twojej opieki, szczególnie jeśli jest związany czy zakneblowany.
 • Zasadą ogólną jest to, że powinno się móc uwolnić partnera w przeciągu minuty, jeśli coś się zacznie dziać. Dlatego mądrzy “gracze” mają pod ręką kilka sprytnych narzędzi – takich jak nożyczki, które ułatwiają sprawę.
 • Każda zabawa potencjalnie angażująca podduszanie może zagrażać życiu.
 • Miej pod ręką telefon zaprogramowany na szybkie wybieranie numeru, gdyby działo się cokolwiek, któremukolwiek z partnerów – nie obawiaj się dzwonić na pogotowie!
Jeśli uwzględnimy wszelkie środki bezpieczeństwa, mamy w sobie gotowość do chronienia partnera, możemy sięgąć po BDSM. Jeśli jeszcze nie jesteśmy na niego gotowi, być może delikatne produkty, jak satynowe szarfy, futerkowe kajdanki czy maseczki na oczy będą wystarczającym urozmaiceniem dla partnerów. Korzystajcie z dobrych produktów i używajcie ich mądrze ku własnej uciesze!

Dodaj komentarz